Alüminyum Asma Tavan Kullanmanın Avantajları Nedir? - Trio Asma Tavan

Bir binada alüminyum kullanımı özellikle tavan malzemesi olarak tercih edilmesi gerekir. Alüminyum, bir bina içinde, yangına dayanıklılıktan şık görünürlülüğüne kadar çeşitli sebeplerle alternatiflerine göre avantajlara sahiptir. Alüminyum asma tavan ayrıca daha verimli ısıtma ve soğutma ile kullanım maliyetlerini aşmamaya yardımcı olur.

Alüminyum asma tavan alçı veya ahşap tavana göre birkaç önemli avantaja sahiptir: temizlenmesi kolaydır ve çok sağlamdır dolayısıyla uzun ömürlüdür.

KUVVET

Alüminyum paneller, tavan boşluğuna kolay erişim sunarken, geleneksel asma tavan malzemelerinin çatlaklarına ve kırılmalarına daha az eğilimlidir. Tavan içinde çoğu bina kablolama, kanallar ve çevre kontrollerini yerleştirir. Buna ek olarak, kameralar ve diğer güvenlik bileşenleri de tavana yerleştirilebilir.

Tüm bu ürünler düzenli bakım ve ara sıra onarım gerektirir. Tavan döşemelerini açarak veya onlardan geçerek kırılma korkusu olmadan alt tavana erişebilmek alüminyum asma tavan için büyük bir avantajıdır. Asma tavanlar neme karşı da dayanıklıdır, bu da lekelenmeyi ve sızıntılardan ufalanmayı azaltır ve uzun ömürlü sağlıklı bir kullanım sağlar.

AKUSTİK

Alüminyum bir ses yalıtkanı ve susturucu olarak kullanabilir. Bazı modellerde sesi yanmaya veya yönlendirmeye yardımcı olan alüminyum seçenekler mevcuttur, böylece bir yankı odası oluşturmazsınız.

Ağır dolgulara sahip tavanlar, bitişik alanlardan gelen sesi de azaltır. İhtiyaçlarınıza ve binanızın yapısına uygun farklı alüminyum asma tavan seçenekleri mevcuttur.

GÖRÜNÜM

Alüminyum asma tavanlar çok çeşitli tarzlarda, dokularda ve kaplamalarda mevcuttur. Alüminyum, istediğiniz herhangi bir renkle kaplanabilir ve antika teneke çatı karelerinden imza renklerinizde yumuşak ve pürüzsüz bir cilaya kadar her şeye benzeyecek şekilde yapılabilir. Bu tür malzemeyi kullanmanın bir sebebi de çirkin bir alçı tavanı örtmektir.

Boyamak istemiyorsanız, alüminyum birçok çekici renkte ve kendi renklerinde gelir: çelik, pirinç, bakır, alüminyum ve krom hepsi parlaklık ve renk tonunda farklılık gösterir. Çıplak metal, toz boyalı, fırçalanmış veya parlatılmış olabilirler.

Metal tavan malzemeleri de farklı bir estetik sağlamak için farklı şekillerde gelir. Kıvrımlı yapılarda temel desteklerin tasarlanması veya farklı yüksekliklerin oluşturulmasıyla farklı bir görünüm yaratılabilir.

Metal tavanlar, dış binalarda kullanılan metaller kadar düşük maliyetli ve esnek bir tasarıma sahiptir. Daha fazla bakım gerektiren, daha az yangına dayanıklı ve onarımı daha pahalı olan bir tavan koyarak metal alüminyum asma tavanın tüm avantajlarını neden kaybedesiniz?