Asma Metal Karo Tavanlar Hakkında Her Şey - Trio Asma Tavan Sistemleri

Hiç bir ofis binasına gittiniz mi veya büyük bir restorana? Oradayken hiç yukarı baktınız mı? İçlerinde düzensiz delikler açılmış bir grup beyaz kare veya dikdörtgen paneller gördünüz mü? Yukarıdakilere evet cevabı veriyorsanız asma tavanların ne olduğunu biliyorsunuz! Asma metal karo tavanlar hakkında daha detaylı bilgi için yazımızın devamını okuyun.

Asma Tavan Nedir?

Asma tavan, gerçek tavanın altında desteklenen ikincil bir yapıdır. Genel olarak asma tavanın yapısını oluşturmak için bir taşıyıcı panel yerleştirilir ve damalı boşlukları doldurmak için asma tavan panelleri kullanılır.

Asma tavanların sıva üzerindeki ana avantajı masraftır. Çoğu evde gördüğünüz normal alçı tavanın montajı biraz maliyetli olabilir ve bu bir ev için gayet iyi olsa da, yalnızca kirişleri ve tesisatı gözden uzak tutmakla ilgilenen bir işletme için biraz fazla olabilir. Asma metal karo tavanlar ayrıca sıhhi tesisata ve yukarıda gizlenmiş kablolara kolay erişim sağlarken, arkasında gizlenmiş kırık bir boruya veya hatalı bir kabloya ulaşmak için alçı tavana bir delik açmanız gerekebilir. Asma tavan sistemlerinde ise bu işlem çok daha basittir.

Tavanlarını en son yenileme projesi olarak ele almaya karar veren birçok kişi için kurulum süreci genellikle en karmaşık düşüncedir. Neyse ki, tavanı kendiniz kurabilir veya bir profesyonel hizmet alabilirsiniz, asma tavan döşemeleri kolayca kullanılabilecek bir seçenektir. Açılır tavan döşemeleri olan bir asma tavan, kusurlu bir tavanı gizleyebileceğinden, bu seçenek ticari işletme sahipleri arasında çok popülerdir. Asma tavan döşemeleri ile artık alçıpan, çirkin borular ve karışık elektrik kabloları, ısıtma ve havalandırma kanalları hakkında endişelenmenize gerek yok! Hepsini tek bir sihirle saklayabilirsiniz.

Asma tavanlar, başlangıçta, yukarıdaki zeminden yalıtım ve ses emilimi sağlamak için tasarlandı. Zeminin altında ikincil bir tavan oluşturarak yukarıdan gelen ses azaltılabilir. Ses yalıtımı için bulunmaz bir nimettir. Aynı zamanda gelişen teknoloji ve tasarımlarla birlikte asma tavanlar, yeni bir tavan için veya göze hoş gelmeyen kabloları ve boruları gizlemek için mükemmel yenileme seçenekleridir.

Asma metal karo tavanlar

Neden Asma Metal Tavan Kullanmalısınız?

Neden asma metal tavan döşemeleri kullanmalısınız? Alüminyum paneller, doğru kaplama ile süresiz olarak pas ve korozyona karşı koyabilir ve yüz yıl önce döşenen metal paneller tavanlar bugün hala mükemmel durumda. Metal karolar ayrıca düz beyazdan çok daha geniş bir stil ve desen çeşitliliğine sahiptir (ve eğer tercihiniz buysa, metal karoları o renkte de alabilirsiniz). Daha da iyisi, metal karolarla çalışmak için mevcut asma ızgaranızı güçlendirmeniz için çok iyi bir şanstır.

Bir eviniz veya ofisiniz, restoran gibi ticari bir alanınız veya bitmemiş bir tavana veya yeni tavan döşemelerine ihtiyaç duyan bir bara sahipseniz, metal fayansları tercih etmeyi ciddi olarak düşünmelisiniz. Mekanınızla birlikte gelen tavandan sadece memnun kalmasanız bile, minimum çaba ile ilham verici bir asma metal tavan ile onu kapatabilirsiniz. Sonuçta, alanınızı yeniden şekillendiriyorsanız tavanlarınızı iyi planlamalısınız.