Asma Tavan Modelleri (2022) - Trio Asma Tavan Sistemleri

Asma tavan yeni modeller için 2021 yılı itibariyle modern mimari trendleri arasında düz ve basit tavanlar artık kullanılmıyor. Bugünlerde birçok firma veya kişi, tipik düz tavanı cazip bir seçenek olarak değerlendirmiyor. Tavan dekorasyonları için minimum maliyetle uygun çözümler için ürünler arıyor. Son zamanlarda asma tavan malzemelerinin maliyetindeki düşüşle, ticari veya konut olan herhangi bir alanın tavanı kolayca modern bir hale getirilebiliyor.

Modern tavan tasarımları için genellikle ana tavandan sarkıtılan veya direkt asılan modeller ile asma tavanlar kullanılıyor. Evlerde, ofislerde, alışveriş merkezlerinde, restoranlarda, tiyatrolarda vb. sıkça gördüğünüz farklı asma tavan türleri genellikle ana yapısal tavanın altına asılan ikinci tavandır. Asma tavanlar yapının üst alanını kaplamak, klima kanalları ve gizli kablolama, ışık çerçeveleri, güvenlik kameraları, yangın fıskiyeleri ve diğer armatürler için alan elde etmenin birçok avantajına da sahiptir. Tavana güzellik katar ve her türlü dekoratif ışık ve fan için temel alan sağlar.

Asma tavan, hem konut hem de ticari uygulamalarda çağdaş mimarinin ve inşaatın iyi bir seçeneğidir. Farklı alanlar ve tercihlere göre farklı asma tavan modellerinin kullanılması daha uygundur. Bu sebeple mimarideki her türlü değişime uygun asma tavan yeni modeller ile karşımıza çıkar.

Asma Tavan Yeni ModellerEv içi için kullanılan çok sayıda asma tavan vardır. Asma tavanlar, uygulamalarına, kullanılan malzemelere, görünüşe ve görünürlüğe göre çeşitli şekillerde ayırt edilebilir. Bununla birlikte, en yaygın sınıflandırma kullanılan malzemelere dayanmaktadır. Asma tavanlar, sadece inşaat, havalandırma kanalları ve kanalların çirkin üyelerini gizlemekle kalmaz, aynı zamanda tavanınıza pürüzsüz bir dokunuş hissi verir. Yani hem estetik hem işlevsel bir yapısı vardır.

Metal Asma Tavan Modelleri

Metal dayanıklı ve parlak bir malzemedir. Ana yapısı gereği iç mekana güzellik katar. Metal asma tavanlar tavan fayansları, plakalar ve paneller şeklinde mevcuttur. Asma tavanlarda kullanılan en yaygın metaller galvanizli demir ve alüminyumdur.Asma tavan için farklı ebat ve kalınlıkta metal tavan karoları mevcuttur. Metal tavan plakaları veya panelleri , tavandan çubuklarla asılmış T kesitli veya kesitli görünür bir çelik ızgara üzerine serilebilir.

Gelişen teknoloji ve hammadde çeşitliliği ile birlikte en son model asma tavan tasarımları için projenize uygun bir çalışma planlayabilirsiniz. Projenizin planlama ve uygulama aşamalarında çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Asma Tavan Projelerimiz