Asma Tavan Projesi ve Modelleri - Trio Tavan Sistemleri

Asma tavanlar bugünün modern mimari tasarımlarında her geçen gün daha popüler hale geliyor.  Genel olarak mekana endüstriyel bir görünüm kazandırır ve bulunulan ortamda daha geniş ve rahat hissettirmek için odanın yüksekliğini artırır.

Bununla birlikte, inşaat hassas ve dikkatli bir şekilde planlanmamışsa, asma tavan projesi bir dizi sorun getirebilir. Kötü tasarlanmış veya inşa edilmiş bir tavanın sonuçları, baş üstü mekanik, elektrik ve sıhhi tesisat özellikleri düzgün bir şekilde ele alınmazsa beklentilerden çok farklı sonuçlara sebep olabilir.

Doğru şekilde planlanmış bir asma tavan projesi kesinlikle harika görünme potansiyeline sahiptir, ancak baş ağrısını veya daha sonra göz ağrısını önlemek için planlama aşamalarında bol zaman harcadığınızdan emin olmanız gerekir. Bu süreçte bir profesyonelle çalışmanız elzemdir.

Planlama ve Boyama

Her şeyden önce, tüm ekibin projenize başlamadan önce son ürünün nasıl görünmesi gerektiği konusunda anlaşması gereklidir. Siz, mimarınız ve genel yükleniciniz, asma tavanda tam olarak ne görüneceği de dahil olmak üzere beklentilerinizi baştan netleştirmelisiniz. Bu, temiz ve pürüzsüz bir görünüm sağlamak için yıkımdan önce çıkarılacak veya değiştirilecek şeyleri planlamanız gerektiği anlamına gelir. Kendi halinde terk edilmiş su veya elektrik tesisatları istenmeyen bir sonuca sebep olabilir.

Asma Tavan ProjesiAsma tavanda toz göstermeyen bir boya tercih etmelisiniz. Hem görünüm hem de ileride oluşabilecek ekstra temizlik maliyetlerine karşı bu bir önlemdir.

Düzenli bir tavan görünümü elde etmek için, mekanik üniteler için tüm diş desteklerinin kurulumdan sonra düzgün bir yükseklikte kesilmesi gerekir ve çirkin esnek kanallar yaygınsa kanal çalışmasının yalıtılması veya sarılması gerekebilir. Tüm yapısal kablolama ve serbest kablolar net, keskin dönüşlere sahip olmalı ve düzgün bir şekilde bir araya getirilmelidir.

Akustik Sorunları Çözme

Kaliteli bir asma tavana sahip olmayı planlıyorsanız ele almanız gereken temel endişelerden biri akustik konusudur. Stratejik olarak tasarlanmamışsa, binanız inanılmaz derecede gürültülü olabilir ve bu da dikkati dağılmış çalışanlara yol açacaktır.

Tesisatınızdan, akustiğe; kullanılacak renkten malzemeye tüm detaylar bir profesyonel destek ile kolayca çözülebilir olduğunu unutmayın. Aklınıza takılan her türlü soruda bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz.

Asma Tavan Projelerimiz